9 ürün bulundu. 1 - 9 arası gösteriliyor.
Sıralama:

Ütü ve buharlı ütü çeşitlerimiz Siemens kalitesi altındadır. 2 yıl garantisi bulunup sıfır ürünlerdir. 2300 woltan başlayıp 2900 wolta kadar yükselir. Tabanları titanyum malzemeden yapılmıştır. 3 kademeli buhar ayarları mevcuttur.kirece karşı 3 kademe etkilidir. Kademesiz ısı yarları vardır. Kumaş ve bezden yapılmış giyim ve ev eşyâlarının buruşukluklarını gidermek, düzgün durmalarını sağlamak için kullanılan âlet. Ütü ısıtılıp kızdırılarak kullanılır. Ütüyle yapılan düzeltme işlemine ütüleme denir. Ebat ve modellerine göre çokca örneği vardır. Eskiden kömürlü ütüler kullanılırdı. Günümüzde kömürlü ütü tamamen terk edilmiş durumdadır. Evlerde ve terzilerde elektrikli ütüler tercih edilmektedir. Elektrikli ütüler 300-1000 watt gücündeki rezistans yardımıyla kızdırılır. Ağırlıkları 3-10 kg arasında değişir. Termostatlı olanlarında ise belirli sıcaklığa erişildiğinde otomatik olarak elektrik akımı kesilir. Günümüz gelişmiş teknolojisi ile tasarlanmış olup ütü yapmayı daha da kolay hale getiren yeni teknolojiler ile kendini geliştirmeye devam etmektedir. Ütüler çamaşırları her zamankinden daha hızlı ve pürüssüz bir şekilde kusursuz görünüme kavuşturmakta en büyük yardımcıdır.

 

Ütü Nedir ?

Kumaş ve bezden yapılmış giyim ve ev eşyalarının buruşukluklarını gidermek, düzgün durmalarını sağlamak için kullanılan elektrikli bir aletdir. Eskiden kömürlü ütüler kullanılırdı, fakat günümüzde köürlü yerine elektrikli ütüler yer almaktadır. Ev ve işyerlerinde elektirkli ütüler tercih edilmektedir.

Ütü ısıtılıp kızdırılarak kullanılır. Ütü ile yapılan düzeltme işlemine ütüleme denir . Ütüler 2300 – 3100 watt arasında güç farklılığı gösterir. Genellikle tabanları titanyum malzemeden üretilmiştir. Elektrikli ütüler 300 – 1000 watt gücündeki rezidans sayesinde kızdırılır. Ağırlıkları genellikle 3 – 10 kg arasında değişir . Ütüler, çamaşırları her zaman kinden daha hızlı ve pürüzsüz bir şekilde kusursuz görünüme kavuşturmaktan en büyük yardımcımızdır.

Ütü Fiyatları ve Ütülerin Özellikleri

Sitemizde 240TL – 520TL arasında bulunan ütüler model, marka ve özelliklerine göre fiyat farkı gözlenebilir. Kademeli buhar ayarları ütü fiyatlarında farklılık gösterir.  Ütünün çalıştığını ve hangi fonksiyonlar da çalıştığını gösteren elektronik ekran ve kontrol ışığı yine aynı şekilde ütü fiyatlarında değişiklik gösterir.

Ütü alınırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri ise geniş su doldurma haznesinin kolay ve hızlı dolum yapmasıdır. Ütü uclarının ince olması düğme veya cepler gibi ulaşılması zor alanlarda kolaylık ve fayda sağlar. Ütünün tabanı titanyum veya teflon olması çamaşırların üzerinde kolayca hareket eder ve çamaşırı yakma olasılığı düşer. Ütülerde kireçli suya karşı sistemin olması çok önemlidir. Ant-drop özelliğine sahip olan ütüler sayesinde çamaşırlarımıza su damlamasının önüne geçer ve kıyafetlerimizin lekelenmesini önleriz. Ütülerin fiyatlarını ve teknik özelliklerini sitemizden inceleyebilirsiniz.

Ütü Seçimi Nasıl Yapılır ?

Ütü alırken kararımızı belirleyecek en önemli husus ütünün buhar gücüdür. Buhar gücü ve basıncı yüksek ütü ürünlerinde kıyafetlerimizi daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılmasını ve zamandan tasaru etmemizi sağlar. Buhar gücü düşük olan ütüler ise sizi zahmete sokar ve yorar. Ütülerde seçimi yaparken en önemli özelliklerden biriside ergonomik tasarımıdır. Ütünün rahatca tutulması size kolaylık gösterir ve rahatça ütüleme işleminin yapılmasına olanık sağlar.

Ütü yaparken kumaşın yapışmaması, parlamaması ve kumaşın üzerinde rahatça kayabilmesi için seramik,titanyum veya teflon tabanlı ütüler tercih etmelisiniz. Çelik tabanlı ütüler diğer tabanlı ütüler ile aynı özelliği gösterir fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır oda çelik tabanlı ütülerde kumaşın yanma riski yüksek olmasıdır.

Ütü, güvenlik anlamında dikkat edilmesi gereken elektrikli alletlerin başlarında gelir. Unutganlık gibi bir hastalığınız var ise yeni nesil otomatik kapanma özellikli ütüler almanız yararınıza olur. Bunun sayesinde ütü kazalarının önüne geçmiş olursunuz ve kendinizi daha güvenli hissedersiniz. 


Ücretsiz Kargo
500 ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo uygulanmaktdır.
%100 Güvenli Alışveriş
128 bit şifreleme ile iletilen bilgilerin güvenliğini sağlayan SSL Sertifikası kullanılmaktadır.
Kredi Kartı ile Ödeme
Anlaşmalı olduğumuz banka kartları ile güvenli alışveriş yapabilirsiniz.
Ürün İade Hakkı
7 gün içerisinde tüketici yasalarına göre ürün iadesi yapabilirsiniz.
Scroll