1 ürün bulundu. 1 - 1 arası gösteriliyor.
Sıralama:

Kurutma Makinelerinde çeşitlilik fazla yoktur siemens’in kalitesi altında birkaç üründen oluşmaktadır. kurutma makineleri ayarlanılabilir sıkma programlarına hakimdir çamaşırları koruyan soft pedalları mevcuttur kurutma işlemi böylelikle daha kolaylaşır. Programalrın akışını gösteren ön paneleinde led panel vardır o panelden takip edebiliriz. Kurutma Makinelerinde çeşitlilik fazla yoktur. Son dönemlerde hayatımızın olmazsa olmazı haline gelmiş makinelerdir. Kurutma makinesi, hem ev hem de 
çamaşırhane gibi yerlerde çamaşır ya da diğer tekstil ürünlerini çamaşır makinesi ile yıkama işleminden hemen sonra kurutabilmek için kullanılmakta olan makinedir. Gerek kurutma makinesi gerek kurutmalı olan çamaşır makinesi, aynı işi görseler bile birbirlerinden oldukça farklı olan makinelerdir. Bununla birlikte bulaşık makinesi ve kuru temizleme makinesi gibi makineler de kendi bünyesinde bir kurutucuya sahiptir. Kurutma makineleri çamaşırları asma zorunluluğunu ortadan kaldırarak tamamen kurumuş giysiler sunar. İşem sırasında kullanılan buhar  sistemi çamaşırların daha az kırışmasını sağlar. Çamaşır kurutmak için kullanılan enerji makinenin daha fazla enerji tasarrufu yapmasını sağlamaktadır. Oldukça güçlü ve etkili yapısı sayesinde ideal bir kurutma işlemi gerçekleştirmektedir. En son yenilikçi teknoloji programı ile kırışıksız ve canlı çamaşırlara sahip olmanıza olanak sağlamaktadır.

 

Kurutma Makinesi Nedir ?

Kurutma makinesi, hem evlerde hem de özel ticari işletmelerde çamaşırların en kısa sürede ve en uygun şekilde kurutulmasını sağlayan bir elektrikli makinedir. Kurutma makinelerinde tambur denilen bir dönen hazne bulunur. Çamaşırlardaki ıslaklık ve nemin buharlaşması için haznedeki deliklerden sıcak hava verilir. Hazne, çamaşırlar arasındaki boşluğun korunması için oldukça yavaş döner.

Çamaşırlar kurutma makinesine yerleştirilmeden önce etiketlerine bakılıp bu makineler ile kurutulmaya uygun olup olmadıklarını kontrol edilmelidir.

Kurutma Makinesinin Avantajları

Kurutma makinelerinin en önemli avantajı çamaşırları en kısa sürede ve zahmetsizce kurutmasıdır. Yanı sıra çamaşırlarımızı dış ortamlara astığımız da kirlenme olasılığı ide ortadan kalkmış olur. Bu makinelerin çamaşırların kuruması için ısıları kendileri üretiği için odanın sıcak olmasına gerek kalmamaktadır. Bu tür makinelerde farklı kumaş türleri çin değişik fonksiyonlara sahip oldukları için zaman kazanırız.

Bu makineler ile yapılan kurutma işlemlerinde, çamaşırların üzierindeki  havlar toplanarak çamaşırlar sıcak ve yumuşak bir şekilde makineden çıkar. Bu makinelerde dolap kuruluğu ve ütü kurluğu gibi fonksiyonların tecih edilmesi ile istenilen kuruluğu çamaşırlar kırışmadan makineden alınabilir. Bu makineler kötü kokuların çamaşırlardan uzaklaştırılması içinde kullanılabilir. Çamaşır makinesinin üzerinede konulabilen bu makine çamaşırların kurutlması için yerden tasaruf etmiş olursunuz.

Kurutma Makinesi Fiyarları

Sitemizde 750TL – 2.000TL arasında bulunan kurutma makineleri model,marka ve ürünün özelliklerine göre  değişim gösterir. Modeller arasında yapılacak seçinlerde ilk dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi enerji verimliliğidir. Enerji verimliliği düşük olan (A+ altı) makineler sık sık kullanılır ise faturalarda ciddi bir artış gözlenebilir fakat enerji verimliliği yüksek olan (A+ üstü) makineler tercih edilir ise uzun zamanlarda tüketiciye kar elde ettirir. Bir başka önemli bir nokta ise bazı makinelerde bulunan ısı pompalarıdır. Isı pompalı kurutma makineleri çok daha az enerji harcayarak ekonominize zarar vermez. Kurutma makinesi seçerken kapasitenin ne kadar olduğunada dikkat edilmelidir. Çekirdek bir aileniz var ise 7KG, geniş bir aileniz var ise 10KG kapasiteli kuruma makineleri seçmeniz size fayda sağlayacaktır.

Kurutma makinelerinde farklı kumaşlar için özel fonksiyonlar kullanılır. Kurutma makinesi seçerken size gereken fonksiyonların makinede bulunmasına dikkat edin. Makinede istenilen ayarda sıcaklıkta kurutulması ve istenilen zaman içinde kurutulması gibi özellikli makineler tercih etmeniz sizin  faydanızadır. Bebeğiniz var ise veya makineyi yaşanabilecek yakın bir yere koyucak iseniz sessiz bir model tercih etmelisiniz. İhtiyacınız ve bütcenize göre en uygun kurutma makinelerini sitemizde inceleyebilirsiniz. 


Ücretsiz Kargo
500 ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo uygulanmaktdır.
%100 Güvenli Alışveriş
128 bit şifreleme ile iletilen bilgilerin güvenliğini sağlayan SSL Sertifikası kullanılmaktadır.
Kredi Kartı ile Ödeme
Anlaşmalı olduğumuz banka kartları ile güvenli alışveriş yapabilirsiniz.
Ürün İade Hakkı
7 gün içerisinde tüketici yasalarına göre ürün iadesi yapabilirsiniz.
Scroll